Prosimo vas, da med možnostmi izberete način plačila in dostavno službo, ki vam najbolj ustreza. Če ne najdete e-mail potrdila naročila, preverite v promocijah ali neželeni pošti ter ga premaknite v glavni nabiralnik, da boste na tekočem s svojim naročilom. 

Najpogostejša napaka pri negi mastnih las

Mastni lasje in izsušene konice? Si umijete glavo in naslednji dan so lasje že za v čop, saj taki pa "res ne morete okoli hoditi"? Preberite, kako si lahko pomagate sami!

Najpogostejša

Z nego za lase se ukvarjam že odkar si sama umivam lase, zato sem se relativno zgodaj začela poglabljati v konkretne rešitve, izdelke, metode in tehnike, ki sem jih seveda dodobra stestirala tudi na sebi. Ko pride do mastnega lasišča, lahko med vprašanji, ki jih najpogosteje dobim, potegnem vzporednico: kako reševati konice las, če je lasišče mastno - kaj uporabljati, kako negovati lase, kolikorat na teden umivati glavo ... V tem prispevku torej poudarek na mastnem lasišču, ostale prispevke na temo lepih las in zdravega lasišča pa najdete tukaj.

In kaj je najpogostejša napaka pri negi las z mastnih lasiščem? Izsuševanje!

Enostavna napaka in to taka, ki jo večina ponavlja tudi pri mastni koži - no, pa saj lasišče je koža, a ne? Klasična reakcija, ki bi jo bilo dobro izkoreniniti, je uporaba močnih šamponov za mastne lase, šamponov, po katerih se lasišče počuti osvobojeno. In ker tovrstni šamponi kar v večini poberejo z lasišča njegovo zaščitno plast, se lasišče brani kot drugi deli kože - še bolj se masti. V trenutku se znajdemo v začaranem krogu - bolj vi umivate in izsušujete lase, bolj se lasišče masti. 

Rešitev?

Seveda je nujno izbrati dober čistilni šampon, ki vam bo pomagal odstraniti nabrane nečistoče z las, vendar pa večina za svoje lase in lasišče uporablja čisto napačne izdelke. Če je vaše lasišče mastno, se vam zdi dobro poseči po šamponih, ki postrgajo vse tako z lasišča kot z las - če si pogosto umivate lase, ni potrebe po tako močnem šamponu. In če si lase umivate zmerno, bo morda za vaše lasišče primernejši nežnejši šampon! Vsekakor pa za to, da bi bile konice navlažene, na mastnem lasišču ne uporabljajte kakšnih bogatih, hranilnih šamponov za barvane in suhe lase, saj je namen šampona umivanje lasišča in ne skrbi za konice. Za nego las, njihovo mehkobo in sijaj morajo poskrbeti maske in balzami, ne pa šampon. Šampon uporabimo zato, da lasišče očistimo.

Priporočamo:

Druga napaka - preredko umivanje las. 

Ja, do sedaj so nas učili, da manj si boš umivala lase, manj se bodo mastili. Figo! Lasišče se bo mastilo - običajno še bolj, če ga ne umivate redno in sicer zato, ker se tako brani pred negativnimi vplivi iz okolja. In prekomerno nabrane maščobe ter umazanija so odličen razlog za dodatno izločanje sebuma na lasišču. Potem pa vprašanje - in kolikokrat naj si na teden umijem lase? Vsaj dvakrat, če ne trikrat. Vsak tretji dan je nekje optimalno, če se vaše lasišče zelo masti, lahko celo vsak drugi dan. Podaljševanje obdobja med umivanji ne vpliva pozitivno ne na lase ne na lasišče, za prekomerno izločanje sebuma raje posezite po kakšni dodatni negi za lasišče - recimo nežen kislinski piling ali specializiran losjon za pomirjanje izločanja sebuma.

Tretja napaka - neuporaba mask in serumov za konice.

Šampon torej ni namenjen NEGI, temveč umivanju, čiščenju. Šampon izbiramo glede na tip lasišča, za nego las pa iščemo med maskami in balzami. Seveda se bo lasišče mastilo, če boste masko ali balzam, poln olj ali masel, nanesli na kožo, zato jih na kožo dejansko ne nanašamo. Suhe konice, hitro cepljenje las, izguba sijaja, občutek skrepanih in poškodovanih las pa je najboljši razlog, da na dolžini las uporabite kaj pametnega, vlažilno-hranilnega. Za mastne lase je en mojih najljubših nasvetov jutranje umivanje las, saj vsaj en dan frizura izgleda! In ja, jaz sem dobrih 20 let vstajala uro ali dve prej, da sem si oprala lase. 

Četrta napaka - speti lasje.

Ja, včasih je enostavno lažje lase speti kot umiti in oblikovati pričesko. Jasno. Je pa fino vedeti, da sploh pri gostih laseh, ki jih čvrsto spnete, skorajda neprodušno zaprete lasišče pod lase, kar pomeni več znoja in še bolj mastne lase ... 

Peta napaka - suhi šampon. 

Mhm, razumem. Popršiš, počešeš in še en dan ni treba umivati glave. S suhim šamponom na lasišče nanesete (običajno) suhi puder, ki popivna maščobo in take molekule dvignejo pričesko, da ni tako prilepljena na lasišče, vendar ogromno tipov lasišča na suhe šampone reagira s še več izločanja sebuma. Ne, ni si čisto vsakokrat možno umiti lase, po drugi strani pa je tudi umivanje las del osnovne higiene in pravi frizer bi vam mrtvo hladno rekel, da si pač umijte lase, saj ni tako težko :) Da ne pozabim: jaz suhega šampona ne maram zato, ker skupaj s sebumom popivna tudi sijaj z mojih konic, tako da so po uporabi moji lasje sicer res videti skorajda sveže oprani, vendar pa so tudi mat in starikavi, videti še bolj poškodovani in nenegovani.

Priporočamo:

Delite prebrano objavo:

Napišite svoje mnenje:

Vpišite svoje ime ali nadimek
Vpišite mnenje ali komentar