Prosimo vas, da med možnostmi izberete način plačila in dostavno službo, ki vam najbolj ustreza. Če ne najdete e-mail potrdila naročila, preverite v promocijah ali neželeni pošti ter ga premaknite v glavni nabiralnik, da boste na tekočem s svojim naročilom. 

Resnice o kozmetiki

Resnice

Pravzaprav ne bomo tukaj zapisali nič novega … Vsako kozmetično podjetje ima svojo filozofijo in svojo resnico. Tako kot ima vsaka od nas prav poseben tip kože in prav posebne izdelke, na katere prisega. Vse pa imamo le nekaj skupnega – želimo dobro kozmetiko za solidno ceno, čeprav smo za učinkovite izdelke (ali bolje rečeno upanje nanje) marsikdaj pripravljene odšteti veliko več, kot bi bilo resnično potrebno.

Skupina deklet, ki sooblikujemo Dragoceno, je preizkusila že praktično vse – naši tipi kože se razlikujejo, naše želje in filozofije so drugačne, tudi naše finančno stanje je zelo različno. Imamo pa kar dobro skupno izhodišče: vse želimo lepo kožo in se že od študentskih dni naprej trudimo najti izdelke, ki nam ne bodo do popolnosti izpraznili žepov, bodo pa vsaj polovico obljubljenega rezultata dejansko prinesli  [:)]

Naj vam zapišemo le nekaj mitov in resnic, ki jih že poznate, med njimi pa se morda najde tudi kaj novega…

  • Krema proti gubam lahko zravna gube. Ne, ne more. Golo dejstvo in resnica je, da je koža kot papir – ko ga enkrat zmečkate, ko je guba narejena, razen s fillerji (hialuronska kislina, botox …) gubice ne morete več zravnati. Nekatere kreme imajo sicer moč zategovanja in polnjenja kože, a čeprav bo guba po kremi manj vidna, je ne morete odpraviti.
  • Če dajem preveč na kožo, se bo razvadila. Hi hi, ne bo se. To je nekako tako kot z vitamini – vaše telo jih potrebuje vsak dan, če jih ne dobi, se pospeši proces staranja. Enako je na koži, vlažilnih in hranilnih sestavin ni nikoli preveč – koža vpije, kar misli, ostalo se spere ali obriše ponoči v blazino. Vsako hranilo in vlaženje morda ne bo v tem trenutku prineslo sprememb na koži, a je vsekakor odlična investicija za naprej. Če boste za svojo kožo odlično skrbele že od rane mladosti, boste imele kot starejše lepšo in mladostnejšo kožo, kot bi jo imele sicer.
  • Tudi navadna Nivea je zame dovolj. Hmm… Res? Glede na to, koliko res kakovostnih izdelkov nas obkroža, naj navadna modra nivea ostane za roke, morda za suhe predele nog, na obraz pa raje nanesite kaj bolj primernega.
  • Saj so tako ali tako vse kreme iste. Niti ne. Vedno imate možnost, da glede na svoj tip kože poiščete izdelke, ki vam najbolje ustrezajo. Nekaterim tipom kože zelo ustrezajo naravni izdelki, morda olja, spet druge z mastno ali občutljivo kožo pa potrebujejo več hialuronske kisline in vlaženja. Kreme se od proizvajalca do proizvajalca razlikujejo glede na sestavine, ki pa so v veliki meri odvisne od njihove filozofije.
  • Dražja krema je gotovo boljša od poceni kreme. Tudi to ne drži. Na spletu smo zasledile nešteto ocen, kjer so drage, resnično drage izdelke (kreme za 100€ in več) po preizkušanju ocenili veliko nižje kot običajne vlažilne kreme. Če gre za znano blagovno znamko, je sploh v “modi”, da se bolj kot ne prodaja blagovna znamka in ne toliko učinkovitost. Tudi me smo že kupovale Biotherm, Shiseido, La Prairie, Dermalogica in podobno, pa so nekatere sestave prav (milo rečeno) čudne. Vsebujejo snovi, ki znano dražijo kožo, zanje pa plačamo toliko, da bi si lahko celo leto kupovale Balea kremo :)
  • Naravna kozmetika je boljša in prisegam samo na naravno! No, potem se pa zbudimo. Naravna kozmetika je lahko prav navadno marketinško sporočilo proizvajalca, saj lahko izdelek vsebuje le 50 % naravnih snovi, pa ga že imenujejo naravno! Druga stvar – ste kdaj resnično pregledali seznam DOKAZANIH naravnih sestavin, ki kožo le dražijo? Niste? Čas bi bil! Med njih spadajo tudi tako dišeči ylang-ylang, citrusi in podobne snovi, ki kožo le in zgolj in izključno dražijo, namesto da bi jo pomirjale in negovale. In teh snovi je na pretek, ki jih proizvajalci kot marketinške trigerje tlačijo v izdelke, delajo vam pa samo škodo! Pomislite – je kačji strup naraven? Seveda je, popolnoma naraven! Pa je zato tudi dober za nas? Ne? Seveda ne! Ni vse, kar je naravno dobro in ni vse, kar se sveti zlato.
  • Pijte vodo za lepšo kožo. Da, do neke mere seveda, saj potrebujemo hidratacijo tudi od znotraj, a če bi bila skrivnost lepe kože in brezcelulitnih nog v pitju 2l vode na dan, bi bile vse me enostavno popolne. Suha koža je večinoma dedna in nekoliko hormonska, torej z nalivanjem z vodo tega ne bomo rešili. Celulit je deden in ga z vodo ne moremo odplakniti.
  • Silikoni, parabeni in podobni grozotci so škodljivi za kožo. In kje ste to slišali? Ali ste vedeli, da ni NOBENEGA dokaza, da bi količine teh snovi kakorkoli negativno vplivale na nas? Dokazov enostavno ni. Ja, če pa bi vzeli injekcije in vsakodnevno v podkožje “šopali” parabene in silikone, to bi bilo pa nevarno. A večina molekul teh “grozotcev” je prevelikih, da bi sploh prodrlo skozi povrhnjico, zato jih zvečer in zjutraj enostavno speremo dol. So pa odlične vezivne snovi in pomagajo, da druge, nujno potrebne snovi pridejo v podkožje.
  • Poškodovane lase lahko obnovimo. Ha ha ha … Ta je res ena najboljših :) Lasje so mrtvi, drage dame, lasje razen v korenu niso več živi, zato se ne obnavljajo. Če nanje nanašate snovi, ki se nanje prilepijo, so lahko bolj gladki, a poškodba ostane. Druga stvar pa je – namesto z dejansko odmrlimi celicami las in nohtov se začnite več ukvarjati s svojo kožo, ki je še kako živa in vam bo služila nadaljnjih n-let! Ne pa da vsak drugi dan na lase nanašamo balzame, spreje, olja in kaj vse ne, za kožo pa zmanjka časa in energije. Lase boste slej ko prej odstrigli in bodo rastli naprej, kožo imate pa le eno in je popolnoma nezamenljiva.
  • Od sončne zaščite lahko dobim raka! Uf, joj no … Še eden tistih mitov, ki se ga tako težko znebimo, kot je daleč od resnice. Vam je kdo kdaj pokazal raziskave, ki so to potrdile? Ne? Veste, zakaj ne? Ker jih ni. Dokazov, da bi sončna zaščita povzročala raka ni. Je pa veliko dokazov in raziskav, ki pravijo, da brez sončne zaščite lahko dobimo raka! Pamet v roke, dekleta! Sončenje, izpostavljanje soncu in solarijem je številka ena sovražnik za vašo kožo, ne pa sončna zaščita!
  • Vedno moram uporabljati izdelke istega proizvajalca in iste linije. Ker drugače kaj? Ne bodo delovali? Lepo vas prosimo … Uporabljati morate izdelke, ki vam ustrezajo! Če vam podnevi ustreza hialuronska kislina v izdelkih Soraya, čez “navadna” vlažilna krema od Balee, ponoči pa BHa od Paula’s Choice z Vichy nočno kremo, ni prav nobenega razloga, da te kombinacije ne bi tako uporabljale! Nobenemu od proizvajalcev namreč ni v korist, če proizvede izdelek, ki se “tepe” z drugimi, saj ga nihče ne bi želel uporabljati!
  • Alkohol je odličen za sušenje mozoljev in mastne kože. Ko to slišimo, ostanemo brez besed! Za vse veke vekov si zapomnite – alkohol je številka dve sovražnik vaše kože. Številka ena je sonce, alkohol je vsekakor številka dve – od znotraj in od zunaj! Kožo suši, draži, uničuje, ostane nam še bolj razdražena, še bolj mastna in še bolj mozoljava koža! S kože pobere prav vso zaščitno plast, jo prekomerno izsuši, zato koža v bran ustvarja še več sebuma, v katerem se razvije še več bakterij in naredi še več mozoljev. Alkohol? Ne, hvala!

Priporočamo:

Delite prebrano objavo:

Napišite svoje mnenje:

Vpišite svoje ime ali nadimek
Vpišite mnenje ali komentar